• Професионални техники Професионални техники

  Професионални техники

  Поддржани од долгогодишното развојно искуство, произведуваме цел асортиман на машини за производство на мотори.
 • Искусни Искусни

  Искусни

  Имаме способност за супер-моќ во дизајнирање, развој и производство на различни специфични машини според барањата на клиентите.
 • Професионален сервис Професионален сервис

  Професионален сервис

  Имаме интегрирано истражување и развој, производство, продажба и услуги по продажбата во една целина.

Dongguan Delong Automation Co., Ltd.

Професионално производство на моторно намотување на индустријата за производство на мотори, производство на специјални комплетни комплети CNC опрема и обезбедува хардвер, електронски машини и печат на периферна опрема на квалитетни даватели на услуги за производство.

Научи повеќе

НИЕ СМЕ ВО СВЕТОТ

Dongguan Delong Automation Co., Ltd. се наоѓа во градот Dongguan во провинцијата Гуангжу, Кина.Компанијата зафаќа површина од над 1.000 квадратни метри, е професионално производство на моторно намотување на индустријата за производство на мотори, производство на специјални комплетни комплети CNC опрема и обезбедува хардвер, електронски машини и печат на периферна опрема на квалитетни даватели на производни услуги.

Асфалт_Погон_мапа_2 Донггуан Делонг
 • Основана во Основана во

  2011 година

  Основана во
 • Зафаќа област Зафаќа област

  1000

  Зафаќа област
 • Години на искуство во индустријата Години на искуство во индустријата

  36

  Години на искуство во индустријата
 • Професионални производни линии Професионални производни линии

  9+

  Професионални производни линии

ЗОШТО ДА НЕ ИЗБЕРЕТЕ НАС?

Имаме интегрирано истражување и развој, производство, продажба и услуги по продажбата во една целина.

 • 1

  Професионален Тимот на РД

 • 2

  Строг квалитет Контролен процес

 • 3

  Професионален Тим за продажба

Професионален тим за РД

Нашиот оддел за истражување и развој опфаќа 50% од целата компанија.

Процес на строга контрола на квалитетот

Ние строго го следиме стандардот ISO9001 за стандардизирање на работилниците и производите Обезбедете дека нашата нефункционална стапка е контролирана во рамките на 1%.

Професионален тим за продажба

Имаме строг процес да ги обучиме, нека се однесуваат професионално, професионално пред клиентите и да даваат решенија за клиентите.

 • инсталација инсталација

  Професионален тим за РД

 • тим-1 тим-1

  Процес на строга контрола на квалитетот

 • сертификат сертификат

  Професионален тим за продажба